Platforma VertiMax to sprzęt stworzony z myślą o sportowcach. Służy do treningu skoku pionowego, zwinności, mocy i szybkości. Sprzęt ten wykorzystywany jest do pracy z profesjonalistami we wszystkich dyscyplinach sportowych, w tym (ale nie tylko) w koszykówce, piłce nożnej, siatkówce, baseballu, tenisie, hokeju, MMA, gimnastyce czy zapasach.

VertiMax to najbardziej efektywny system treningu skoku pionowego na świecie. Pozwala sportowcowi zmaksymalizować zarówno eksplozywną siłę nóg, jak i prędkość ruchu ramion, co prowadzi do doskonałego wzrostu wydajności skoku.

Pewnie chcesz wiedzieć, czym jest owa siła eksplozywna? Otóż siła eksplozywna to zdolność ciała do rozwijania maksymalnej siły w najkrótszym czasie. Udowodniono, że wysoki poziom siły eksplozywnej jest uważany za jeden z najważniejszych czynników określających sukces sportowy.

Nauka skakania wyżej z VertiMax’em trenuje nie tylko nogi, ale także inny ważny element ruchu – wymach ramion. Badania wykazały, że 13 procent możliwości pionowego skoku pochodzi z prędkości wymachu ramion. Tego właśnie „uczy” VertiMax. Z taśmami oporowymi na biodra, nogi i ręce.

Co czyni VertiMax tak doskonałym sprzętem:

  • pozwala na oporowanie zadanego ruchu w promieniu 8 m,
  • może na nim ćwiczyć jednocześnie kilka osób (dlatego wykorzystywany jest w USA w sportach drużynowych),
  • można pracować z  nim również w terenie, w warunkach determinujących daną dyscyplinę,
  • ma szerokie zastosowanie także w treningu z osobami ze schorzeniami aparatu ruchu. Dzięki VertiMax’owi możemy oporować ruch z jednoczesnym odciążaniem newralgicznych punktów. Chodzi np. o przysiad, w którym obciążenie podpinamy do pasa odciążając w ten sposób kręgosłup efektywniej w porównaniu z zastosowaniem klasycznej sztangi na barkach.
  • w Polsce rzadko można go jeszcze można spotkać w studiach treningu, a my go mamy.

Więcej o tym wyjątkowym urządzeniu dowiesz się u naszych trenerów.